Buty New Balance – czyli co mamy w podeszwie?

Buty New Balance są doskonałym przykładem na to, że prostota i wygoda nie zawsze muszą opierać się na wysokiej technologii. Wystarczy, że do konstrukcji obuwia wprowadzimy kilka „tradycyjnych” rozwiązań i chodzenie w nich stanie się o wiele przyjemniejsze. W New Balance na uwagę zasługuje konstrukcja podeszwy. Dlaczego?

Po pierwsze – brak wypustek
Cechą charakterystyczną podeszwy w New Balance jest brak dużej ilości wypustek. W butach konkurencyjnych producentów, cecha ta jest po prostu irytująca. Chodząc po twardym terenie zależy nam raczej na miękkiej podeszwie, która zamortyzuje działanie różnych sił na stopę. Duża liczba wypustek sprawia, że twardy teren niejako wciska w naszą stopę strukturę podeszwy, co w dalszej perspektywie musi wiązać się z bólem.

Po drugie – pianka
Pod względem wbudowanej pianki, struktura butów New Balance w niczym nie odbiega od innych rozwiązań. Mamy tu do czynienia zwykle z pianką EVA, która doskonale sprawdza się zarówno na miękkim, jak i na twardym terenie. Bardzo dobrze radzi sobie ona również z terenem mieszanym, z którym często możemy spotkać się np w lesie. Warto dodać, że zarówno buty New Balance damskie jak i męskie „mają podobnie”.

Po trzecie – szerokość
Podeszwa w zarówno w męskim jak i damskim obuwiu New Balance jest stosunkowo szeroka. Oczywiście można tu wyróżnić modele, w przypadku których ta szerokość jest szczególnie duża. Mamy tu na myśli modele stricte sportowe. Szeroka podeszwa gwarantuje stabilne i wygodne chodzenie, nawet w bardzo trudnych warunkach.