Wiatrówka – kurtka na wiosnę dla Ciebie

Nadchodzi wiosna, robi się ciepło, z ulgą pozbywamy się szalików, czapek, rękawiczek i ciężkich, wełnianych płaszczy. Nie znaczy to jednak, że nie potrzebujemy już żadnego okrycia wierzchniego! Co stanie się idealnym towarzyszem na cieplejsze miesiące?

Ochrona przed deszczem i wiatrem

Odpowiedź brzmi – wiatrówka damska! Te wspaniałe kurtki posiadają tylko lekką wierzchnią warstwę, która nie posiada zbyt dużych możliwości izolacyjnych – dlatego świetne będą nie tylko na wiosnę, ale i na lato. Niezaprzeczalną zaletą wiatrówek damskich jest to, że chronią one przed warunkami atmosferycznymi, ale nie przegrzewają, stają się zatem perfekcyjne, kiedy wychodzimy na miasto, ale przepowiadana jest mocna, majowa ulewa. Z nimi nie straszny nam wiatr ani deszcz! Jeżeli jednak przestanie padać, zwiniemy je w niewielką kulkę i schowamy do plecaka, a niekiedy nawet do kieszeni! Jeśli natomiast nadejdą trochę chłodniejsze dni, z łatwością włożymy pod spód polar albo bluzę.

Modny dizajn

Jak wyglądają wiatrówki damskie? Tutaj każda z nas znajdzie coś dla siebie, zarówno zwolenniczki spokojnych barw, jak i te oczekujące nieco więcej sportowej energii. Występują one bowiem w różnych kolorach – bez problemu znajdziemy stonowane odcienie, biele, szarości, czerń oraz pastele – róż, wanilię, błękit. Trendy jednak są różne i obecnie bardzo często stawia się na jaskrawe, fluorescencyjne barwy, czasami nawet łączone ze sobą! Kurtki wiosenne damskie produkuje się zatem w neonowej żółci, mocnym różu i mocnej zieleni. Poza tym, używa się różnych materiałów – niektóre modele bywają kryjące, inne przezroczyste, eksponujące ubrania, które pozostają pod spodem.