Buty sportowe adidas z amortyzacją?

Inwestując w nowe buty sportowe adidas warto zwrócić uwagę na ich amortyzację, która odgrywa bardzo ważną rolę. Niestety bez porządnej amortyzacji można bardzo szybko złapać kontuzje, która uniemożliwi nam przeprowadzenie treningu do końca. Firmy obuwnicze cały czas się rozwijają, dlatego też co roku oferują nowe technologie amortyzacji.

Dla kogo są buty z amortyzacją?

Oryginalne buty sportowe adidas z amortyzacją są najlepszym wyborem przede wszystkim dla początkujących biegaczy. Umiejętnie dobrane buty są w stanie niwelować wszelkie braki techniczne podczas biegania, dlatego też można zabezpieczyć się przez urazami. Bez amortyzacji mięśnie i ścięgna niestety narażone są na duże przeciążenia. Aby uniknąć problemów warto postawić na buty, które mają w podeszwie specjalną piankę EVA albo poduszki żelowe. Osoby, które opanują prawidłową technikę lądowania na śródstopiu mogą stopniowo rezygnować z amortyzacji. Porządna amortyzacja jest najlepszym wyborem zwłaszcza dla tych osób, które biegają głównie po asfalcie.

Typ stopy ma znaczenie

Aby wybrać najlepsze buty sportowe adidas z porządną amortyzacją warto zwrócić uwagę na to, jaki typ stopy mamy. Na nierównych powierzchniach zwykła stopa układa się nieco inaczej, dlatego też tradycyjna amortyzacja dla pronatorów nie będzie skutecznym rozwiązaniem. Osoby początkujące bardzo często biegają z tzw. pięty. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że to właśnie pięta jest pierwszą częścią ciała, która styka się z podłożem, dlatego też wymaga ona specjalnej ochrony.