Body niemowlęce – jak dobrze je wybrać?

Body niemowlęce jest całkowicie niezastąpionym elementem garderoby dziecka – niezależnie czy wybieramy się z nim na spacer, czy bawimy w domu. Jest niezwykle wygodne, co sprawia, że nie krępuje w jakikolwiek sposób ruchów dziecka, nie podwija się i nie podrażnia skóry. Rodzice cenią je przede wszystkim za praktyczność i łatwość zakładania, jak i ściągania. Jak jednak dobrać body idealne? Przyjrzyjmy się temu. 

Jakie są rodzaje body?

Mogłyby się na pierwszy rzut oka wydawać identyczne, jednak body mają swoje rodzaje, które różnią się od siebie swoimi właściwościami, jak i budową. Mają one jednak pewne wspólne cechy. Body to pewien rodzaj bielizny, który nakładany jest na gołą skórę ciała dziecka. Można ją określić jako koszulkę zapinaną w kroku, co jest kluczem całej konstrukcji, gdyż w ten sposób nie podwija się, co mogłoby być bardzo niekomfortowe dla dziecka.

Takie body niemowlęce to świetne rozwiązanie również dla rodzica – przy przewijaniu nie trzeba rozbierać dziecka ze spodni, a jedynie rozpiąć dolną część kombinezonu. 

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów body, które różnią się ze względu na rodzaj zapięcia – są to:

  • body zapinane pod szyją – jest to model, który, choć niewygodny w przebieraniu, nada się świetnie na specjalne okazje, gdyż zwykle można go znaleźć z eleganckimi kołnierzykami; umieszczone pod szyją zapięcie pozwala na włożenie główki dziecka,
  • body typu EasyOn – jest to rozwiązanie szczególnie polecane dla nowych rodziców, jak i przy przeciętnie współpracujących dzieciach; oprócz dolnego zapięcia, znajdują się również klamry na ramionach, które pozwalają na ściąganie body z obu stron,
  • body kopertowe – jest to opcja dla najmłodszych maluszków, które nie potrafią jeszcze samodzielnie trzymać główki w pionie; zapięcie po całym boku ułatwia rodzicom przewijanie.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Oprócz rodzaju trzeba również zwrócić na inne rzeczy przy wyborze body niemowlęcego. Na pewno trzeba pamiętać o wybieraniu rozmiaru troszkę za dużego, niż lekko uciskającego – najważniejszy jest komfort. Bardzo ważne jest, aby usuwać wszelkiego rodzaju metki, gdyż przy przylegającym do ciała materiale, mogą one być szczególnie irytujące dla dziecka.