leginsy w kolorze beżowym

Leginsy – spodnie, które kochają kobiety

Leginsy, czyli obcisłe spodnie damskie przylegające do nóg. Nazwa leginsy wywodzi się z języka angielskiego- z angielskiego leggings od leg 'noga’. Są to jedne z najczęściej kupowanych i najchętniej noszonych kobiecych spodni. Na czym polega ich fenomen?

Leginsy jako strój sportowy

W ostatnich latach coraz więcej osób przykłada wagę do zdrowego trybu życia. Coraz więcej kobiet uprawia sport – amatorsko i wyczynowo. Aby trening był efektywny niezbędny jest odpowiedni strój. Jeśli chodzi o dolną część garderoby, najlepszym wyborem są leginsy (dostępne tu), na górę t-shirt albo luźna bluza- jeśli jest chłodniej. W trakcie zimy, jeśli ćwiczenia odbywają się na świeżym powietrzu można wybrać koszulki i leginsy termiczne, które zatrzymują ciepłotę ciała i zapewniają komfort termiczny. Latem, gdy temperatura jest wysoka należy wybrać odzież, która chłodzi. Leginsy z naturalnych, przepuszczających powietrze materiałów. 
Do jakich sportów można zakładać leginsy:
– bieganie,
– ćwiczenia na siłowni,
– spacery,
– jazda na rowerze.

leginsy do jogi

Leginsy jako strój na co dzień.

W ostatnich latach leginsy przestały być strojem jedynie sportowym. Od kilku lat leginsy można traktować jako strój codzienny. Kobiety chętnie je noszą zarówno do trampek jak i do szpilek! Skąd taka popularność leginsów? Głównie stąd, że są one niezmiernie wygodne! Nie krępują ruchów, nie są sztywne. Są dostępne w niemal każdym sklepie odzieżowym i produkowane są w wielu modnych wzorach i kolorach.