Sukienki do pracy zgodne z zasadami dress code

Wiele kobiet ma wątpliwości dotyczące tego, jak wybrać sukienkę do pracy. Otóż, powinny one pamiętać o tym, że odpowiedni ubiór w miejscu pracy świadczyć może o pozycji danego pracownika oraz jego profesjonalizmie. Z tego powodu stylizacja powinna być zawsze starannie przemyślana. 

Czym jest dress code?

Tak zwany dress code, czyli etykieta ubioru to zbiór zasad, które dotyczą stylizacji noszonych w miejscu pracy. Wytyczne te mają one charakter uniwersalny i z powodzeniem mogą być stosowane w różnorodnych gałęziach gospodarki. Przestrzeganie zasad etykiety ubraniowej jest wyrazem szacunku wobec współpracowników, klientów oraz partnerów biznesowych. Warto pamiętać, że godne polecenia ubrania powinna w tym przypadku cechować prostota. Warto również stawiać na ponadczasową elegancję oraz monochromatyczność.     

Zatem, jaką wybrać sukienkę do pracy?

Sukienka do pracy powinna cechować się prostym fasonem i odpowiednią długością. W tym przypadku warto stawiać na modele, które sięgają do okolicy kolan. Specjaliści twierdzą, że sukienka może sięgać kilka centymetrów nad lub pod licząc od środka kolana. Poza tym, należy zwracać szczególną uwagę na rodzaj dekoltu. Polecane są zaokrąglone wycięcia, łódki oraz dekolty w kształcie karo. Dekolt nie może być zbyt głęboki i nie może sięgać więcej niż 7 cm od jabłka Adama. W przypadku braku okrycia wierzchniego należy zadbać również o zakrycie ramion. Rękawy powinny zakrywać co najmniej 3/4 długości rąk. W niektórych sytuacjach dopuszczalne są rękawy krótsze, ale powinny one sięgać przynajmniej do połowy długości ramienia. W przypadku sukienek bez ramion wskazane jest zakładanie marynarki lub innego tego rodzaju okrycia wierzchniego. Sukienka powinna być również użyta z wysokiej jakości tkanin oraz musi być starannie wykonana. Nie bez znaczenia jest również jej kolor. Zalecana jest stonowana kolorystyka, w tym beże, granaty oraz szarości. W okresie lata i wiosny warto wybierać sukienki w jaśniejszych kolorach, zaś w zimie powinno się wybierać ciemniejsze tonacje.