Beżowa sukienka – jaką wybrać dla siebie?

Beżowa sukienka to zdecydowanie jeden z tych rodzajów ubrań, które każda kobieta powinna mieć w swojej szafie. Sukienki w tym kolorze sprawdzają się świetnie na prawie każdą okazję. Beż jest kolorem uniwersalnym, który dobrze sprawdzi się w różnych połączeniach. Jak wybrać beżową sukienkę idealną dla siebie?

Beżowa sukienka a odcień skóry

Beżową sukienkę trzeba przede wszystkim dobrać do swojego odcienia skóry. Nawet w takim kraju jak Polska, w którym społeczeństwo jest raczej jednolite etnicznie, widać wyraźne różnice, pomiędzy różnymi osobami. Zdecydowanie nie poleca się kupowanie sukienki, która będzie miała kolor identyczny, jak nasza skóra. Może to dać ciekawy, czasem nawet atrakcyjny efekt, ale trudno go uzyskać. Zazwyczaj natomiast sukienka taka po prostu zlewa się wizualnie z sylwetką, a jej krój jest niezauważalny i rozmyty. O wiele lepiej, kiedy materiał sukienki wyraźnie się odcina. Osoby o jasnej karnacji powinny wybrać sukienkę o dwa tony ciemniejszą. Z kolei, jeśli ktoś ma dość ciemną skórę, to może wybrać sukienkę minimalnie, choć wyraźnie jaśniejszą.

Przykładowe modele sukienek beżowych obejrzysz tutaj – https://intimiti.pl/bezowe-sukienki

Beżowe sukienki na różne okazje

Oprócz odpowiedzi na pytanie o to, w jaki sposób wybrać beżową sukienkę, warto zapytać się również o to, co właściwie jest nam potrzebne. Beżowe sukienki szyje się w bardzo różnych stylach. Można znaleźć wśród nich zarówno modele dobre do chodzenia na co dzień, o swobodnym kroju, w którym można po prostu czuć się dobrze, jak i robiące o wiele większe wrażenie sukienki wieczorowe.

Beż – kolor uniwersalny i pasujący do wszystkiego

O beżu często mówi się, że jest kolorem uniwersalnym, który pasuje do wszystkiego. Pod tym względem jest on podobny do czerni, która świetnie sprawdza się w bardzo różnych połączeniach. Może więc beżowa sukienka ma szansę stać się uniwersalna i pasować zarówno do eleganckich, jak i całkiem zwyczajnych kreacji. Na pewno proste modele mogą być w ten sposób użyte. Z drugiej jednak strony może lepszym pomysłem jest wybranie po prostu dwóch sukienek – jednej na co dzień i jednej na specjalne okazje.