Czym kierować się przy wyborze nakolanników roboczych i jakie wyróżnia się ich rodzaje

Czym kierować się przy wyborze nakolanników roboczych i jakie wyróżnia się ich rodzaje?

Nakolanniki robocze są przydatnym wyposażeniem zarówno dla pracowników fizycznych, jak i profesjonalnych sportowców. Ich zadaniem jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia dolegliwości bólowych, które mogą zostać spowodowane przez długą pracę w pozycji klęczącej. Przed podjęciem decyzji o zakupie dobrze jest zaznajomić się z produktem, by wybrać ten najodpowiedniejszy w zależności od wykonywanej pracy.

Jakie wyróżnia się rodzaje nakolanników roboczych?

Nikogo nie zdziwi fakt, że najważniejszym aspektem jest materiał, z którego wykonane zostały nakolanniki robocze, ponieważ zapewniają one wygodę oraz bezpieczeństwo. Wśród nich wyróżnia się m.in.:

  • skórzane – doskonale ochraniają i zabezpieczają kolana przed wszelkimi otarciami, a godne uwagi przede wszystkim będą te z wyściółką, które pozwalają na wygodną pracę.
  • plastikowe – dobrze ochraniają kolana, lecz w zamian za to nie nadają się do długiej pracy w pozycji klęczącej.
  • żelowe – odznaczają się dużą odpornością pod wpływem nacisku, dzięki czemu mogą posłużyć przez długie lata. Zapewniają komfortową i długotrwałą pracę, choć nie chronią kolan przed uderzeniami.
  • piankowe – chronią i zabezpieczają kolana przed uderzeniami, ale za to łatwo chłoną wodę i mogą się odkształcać.
  • gumowe – na początku wydają się sztywne i niewygodne, ale z pewnością nadrabiają swoją trwałością.
nakolanniki robocze

O czym należy pamiętać podczas zakupu nakolanników roboczych?

Nakolanniki robocze to bardzo ważna kwestia, której nie powinno się ignorować, szczególnie że praca w nich jest wykonywana przez długi czas w pozycji klęczącej. Przed wyborem trzeba wziąć pod uwagę częstotliwość wstawania i klękania, a także czas pracy w niewygodnej pozycji. W przypadku częstego kontaktu z podłożem dobrze jest zaopatrzyć się w miękkie nakolanniki dostępne na https://www.bhp-gabi.pl/k32,odziez-robocza-nakolanniki-robocze.html, natomiast jeśli praca wykonywana jest rzadziej to wyborem powinien być elastyczny i lekki model.

Warto pamiętać także o dopasowaniu nakolanników do nogawek spodni, by odzież robocza nie przeszkadzała sobie nawzajem i tym samym pogorszyłaby efektywność pracy. Ma to również spory wpływ na bezpieczeństwo podczas wykonywania konkretnych czynności, dlatego konieczne jest zadbanie o ten szczegół, by nikomu nie stała się krzywda.