Piżamy dla dziewczynek - na co zwrócić uwagę przy wyborze

Piżamy dla dziewczynek – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Piżama dla dziecka powinna być przede wszystkim komfortowa, ale i zachęcająca dziecko do noszenia jej. Wbrew pozorom wybór odpowiedniej piżamy jest ważny, ponieważ to jeden z elementów, które wspomagają  zdrowy sen. Bielizna dla dziewczynek oraz piżama dziewczęca muszą być dość często wymieniane, ponieważ dzieci szybko wyrastają z ubrań. Czym kierować się przy wyborze nowej piżamy dla dziewczynki?

Kolorowe piżamy dla dziewczynek

Nie da się ukryć, że dzieci zwracają szczególną uwagę na wzory i kolory. Również, jeśli chodzi o piżamy. Dlatego powinny one przyciągać uwagę dziecka. Dzieci także mają swoje preferencje, które należy brać pod uwagę. Piżamy dla dziewczynek wcale nie muszą jednak być różowe i zawierać typowo dziewczęcego wzoru, obecnie wybór piżam i bielizny jest bardzo duży. Nie zawsze musimy postawić na kwiatki czy groszki. Zwierzątka i inne ciekawe wzory to coś, co na pewno zainteresuje dziecko. Dobrym pomysłem jest szukanie piżamki wraz z dzieckiem, można to zrobić online na stronie https://mybasic.pl/163-pizamy-i-bielizna. Wtedy wybierzemy nie tylko odpowiedni dla dziewczynki fason, ale i nadruk. Uroczy wzór sprawi, że dziecko chętniej założy ulubioną piżamkę i położy się do łóżka.

piżamy dla dziewczynek w różnych kolorach

Materiał i fason

Piżama dla dziewczynki powinna być wykonana z dobrej jakości materiału. W tym przypadku dobrze sprawdza się, np. bawełna. Naturalne materiały zapobiegają nadmiernemu poceniu, co podczas snu jest bardzo ważne. Pamiętajmy, że bielizna dla dziewczynek również powinna być uszyta z oddychającej i wygodnej tkaniny. Kluczowy jest też dobór odpowiedniego rozmiaru, tak by ubranie w nocy nie zsuwało się, ani nie uciskało. Strój nocny powinien zapewniać swobodę, dlatego lepiej zrezygnować z dodatkowych ozdobnych elementów. Do wyboru mamy piżamy jednoczęściowe, dwuczęściowe lub koszule nocne. Największą popularnością zwykle cieszą się piżamy składające się ze spodenek i bluzki, ponieważ zapewniają komfort i łatwość zakładania. Warto sprawdzić też, czy dany model nie będzie powodował dyskomfortu. Zbyt ciasne ściągacze uniemożliwiają swobodę ruchów i wpływają niekorzystnie na jakość snu.

Piżama a pora roku

Temperatura w nocy ma bardzo duże znaczenie, dlatego przy wyborze piżam dla dziewczynek zwróćmy też uwagę na grubość materiału. Ciepłe piżamy na długi rękaw to najlepszy wybór na zimę i jesień, natomiast podczas wiosny i lata warto zaopatrzyć dziecko w lekki strój do spania na krótki rękaw, tak, by dziecko się nie przegrzało. Dobrą alternatywą dla dziewczynki w okresie przejściowym mogą okazać się też piżamki o kroju ¾.